Příliš mnoho povinností, nedostatek odpočinku, problémy v rodině či v práci a nejistá bezpečností a ekonomická situace. Současná společnost je vystavena nadměrnému stresu, který se nejčastěji projevuje strachem, úzkostmi a poruchami spánku. Jak se postarat o svou psychiku a ochránit ji před stresem, který číhá všude kolem nás?
Stres je součástí každodenního života a nelze se mu vyhnout. Pokud je jeho vliv příliš silný a dlouhodobý, může se významně podepsat na našem psychickém i fyzickém zdraví. Proto je velmi důležité se naučit se stresem pracovat a nastavit mu jasné mantinely.
Nejčastější příčiny stresu
Odolnost vůči stresu je velmi individuální a každý jedinec jeho míru vnímá jinak. Mezi největší stresory patří:
· smrt blízkého člověka
· závažné onemocnění či úraz
· rozchod či rozvod s partnerem
· napětí v rodině
· dlouhodobé problémy v zaměstnání či jeho ztráta
· finanční problémy či vleklé soudní spory
Psychiku si lidé často stresem ničí sami, a to ve chvíli, kdy mají od života přehnaná očekávání, jsou nespokojení, chybí jim pokora a nad pozitivním přístupem vítězí negativismus, který jim nedovolí radovat se ze života.
Začněte se starat o své psychické zdraví včas
Když člověk přechází z jedné stresové situace do druhé, bývá obtížné nastavit organismus tak, aby mohla psychika správně fungovat. I tak je však důležité pomalými krůčky s duševní nepohodou pracovat a pokusit se její dopady co nejvíc zmírnit. Pomůže sdílení problémů s rodinou, přáteli či kolegy v práci, a nastavení pravidel, která pomohou od dlouhodobého stresu ulevit. Vhodné začlenit do svého života aktivity a rituály, které pomohou stres uvolnit a psychiku zregenerovat. Klíčová je přitom jejich pravidelnost.
V případě, že stres dostat pod kontrolu nedaří, je vhodné vyhledat odbornou pomoc a nečekat na to, až se napjatý duševní stav ještě více vyhrotí.
Jak bojovat proti stresu
- dostatečně spěte, dospělý minimálně 7 hodin denně
- dbejte na spánkovou hygienu
- pravidelně se hýbejte, cvičte, alespoň 30 minut 3 x v týdnu
- kvalitně se stravujte
- relaxujte, pobývejte v přírodě
- smějte se, meditujte
- udržujte rodinné a přátelské vztahy, pečujte o ně
- obohacujte svůj život kulturou, poznáváním nového, vzdělávejte se
Homeopatie může pomoci s různými obtížemi
Vhodnou cestu k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace, a k léčbě lehkých poruch spánku představují homeopatické léky. Jsou bez omezení věku, bez známých nežádoucích účinků a mohou se kombinovat s jinými léky či doplňky stravy.
O výběru homeopatického léku se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem proškoleným v homeopatii. Pouze odborník může navrhnout vhodnou léčbu homeopatickými léky, a to samostatně nebo jako doplněk klasické léčby. U homeopatie je velmi důležitý výběr homeopatického léku dle příznaků pacienta.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
SÉDATIF PC® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití užívaný tradičně v homeopatii k léčbě úzkosti a emočního napětí (které se projevují např. neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace) a k léčbě lehkých poruch spánku.