Kdo homeopatické léky předepisuje? Kde homeopatické léky koupím?... Seznamte se s našimi FAQ na téma homeopatie.

1.Jak homeopatické léčivé přípravky vypadají?

Nejrozšířenější lékovou formou homeopatických léků Boiron jsou tuby s granulemi. Existují ale i další lékové formy, jako například sirupy, tablety, gely, masti, roztoky atd. 

Výroba všech forem homeopatických léčivých přípravků podléhá stejným požadavkům na kvalitu a spolehlivost.  

2.Kdo předepisuje homeopatické léčivé přípravky?

Homeopatické léčivé přípravky může předepsat jakýkoli lékař: pediatr, praktický lékař pro dospělé, zubní lékař nebo lékař specialista. Doporučovat je mohou i lékárníci či porodní asistentky. Pro vhodný výběr léku je žádoucí, aby byl dotyčný odborník proškolen v homeopatické léčebné metodě.
 

3.Kde koupím homeopatické léčivé přípravky?

Homeopatické léčivé přípravky jsou dostupné pouze v lékárnách. S jejich výběrem vám může poradit lékárník proškolený v homeopatii. Může vám také pomoci vhodně zvolit homeopatické léky do vaší domácí lékárničky, tak, abyste léky měli vždy po ruce pro řešení každodenních obtíží.  

4.Jakým způsobem mám podávat granule svému dítěti?

Malým dětem, které je ještě nedokážou nechat rozpustit v ústech (vycucat), je třeba granule rozpustit v malém množství vody a podávat po lžičkách. 

Lék je dobré podávat před jídlem. 

Tip pro rodiče: 

Kvůli úspoře času lze celkový počet granulí představujících denní dávku naráz rozpustit v kojenecké lahvi s trochou vody a poté podávat dítěti tolikrát, kolikrát určí lékař. Roztok je vhodné uchovávat v chladničce a každý den připravit nový.

Rozpustíte-li granule ve skleničce, dítěti podáte tekutinu nejsnáze pipetou.

 

5.Dají se homeopatické léčivé přípravky kombinovat s jinými přípravky?

Ano, homeopatické léky je možné kombinovat s jinými přípravky, ať už jde o léky, doplňky stravy, vitamíny nebo další přípravky. V případě pochyb ohledně kombinování i dávkování se vždy poraďte s odborníkem ve zdravotnictví.

6.Chci se léčit homeopaticky. Kde najdu odborníka ve zdravotnictví proškoleného v homeopatii?

Takové odborníky najdete například na stránkách Homeopatické lékařské asociace www.hla-homeopatie.cz nebo na stránkách www.svethomeopatie.cz

7.Jak číst údaje na etiketě homeopatické tuby?

„Základní látka“ označuje surovinu použitou k výrobě homeopatického léčivého přípravku. Název látky je uveden latinsky: umožňuje to lékařům z celého světa snadno a přesně určovat léčivé přípravky.

Jednou ze základních vlastností homeopatického léčivého přípravku je to, že je ředěný. Číslo v názvu léku uvádí stupeň ředění. Například označení 9 CH znamená, že výchozí látka byla naředěna 9krát v poměru 1:100 (1 kapka suroviny v 99 kapkách hydroalkoholického roztoku). 

Písmena CH znamenají centezimální ředění podle Hahnemanna. Jde o metodu ředění vyvinutou dr. Samuelem Hahnemannem, zakladatelem homeopatie.   

 

8.Jak mám homeopatické léčivé přípravky užívat?

Homeopatické léčivé přípravky (forma granulí a tablet) se nechávají rozpustit v ústech, do těla se vstřebávají ústní sliznicí.

Granule: jedna dávka je vždy 5 granulí a užívá se opakovaně, několikrát denně.

Dávkování a frekvence užívání jiných lékových forem je vždy uvedena v příbalovém letáku. 

V každém případě dodržujte vždy doporučení lékaře nebo lékárníka. 

Video Způsob otevírání tuby Boiron

 

9.Proč nemají některé homeopatické léky uvedenou indikaci, ani dávkování, ani návod?

V homeopatii rozlišujeme dva druhy léčivých přípravků. 

- Jednosložkové homeopatické léčivé přípravky (granule v tubách): u těchto přípravků údaje chybí, protože pomocí jednoho léku lze léčit různé choroby. Výběr léku i jeho dávkování stanovuje vždy lékař, podle stavu pacienta i jeho příznaků. 

- Vícesložkové homeopatické léčivé přípravky (tablety, sirupy atd.) mají dávkování a většinou i indikace uvedené v příbalovém letáku. Jejich složení bylo vyvinuto k léčbě určitého daného problému: rýmy, kašle, návalů horka atd. Po prostudování informací na obale je pacient schopen zjistit, v jakých případech tento přípravek užívat.

Na rozdíl od jednosložkových přípravků nejsou označeny latinským názvem látek, které obsahují, ale uměle vytvořenými komerčními názvy.   

 

Sdílet :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok