datum vydání: 28. 7. 2022

Naším cílem je vyvíjet bezpečná, účinná a udržitelná léčiva, která jsou šetrná k lidskému organismu i k životnímu prostředí. Společnost BOIRON má sídlo ve Francii, vznikla z malé rodinné lékárny a postupem času se vyvinula v nadnárodní firmu, která je největším světovým výrobcem homeopatických léků. Naše homeopatické léčivé přípravky předepisují lékaři po celém světě a slouží milionům pacientů, kteří chtějí ulevit od různých zdravotních potíží. Společnost BOIRON letos slaví 90 let od svého založení. A my se s vámi chceme podělit o její příběh. 

Boiron laboratoř historiemask

1932

 

BOIRON založili bratři Jean a Henri Boironovi, kteří se v roce 1932 jako vystudovaní farmaceuti pustili do výroby homeopatických léčiv, aby uspokojili požadavky lékařů, kteří hledali pro své pacienty kvalitní léčiva. První homeopatická laboratoř se tehdy zrodila v Paříži a postupně se její pobočky rozšiřovaly i do dalších francouzských měst. 

Na podnět bratrů Boironových byly homeopatické léky ve Francii zařazeny v roce 1965 do francouzského lékopisu, v roce 1982, jak se homeopatie rozšiřovala, následovalo zařazení do lékopisu amerického a v roce 1995 do lékopisu evropského. 

Výrobní proces pro zajištění spolehlivých a účinných léků

Homeopatické léky se původně připravovaly ručně, díky výzkumu však byly postupně vyvinuty techniky, které vedly k stále dokonalejším výrobním procesům. Ve spolupráci s partnerskými firmami došlo k vybavení výroby nejmodernějším technickým vybavením, která splňují nároky unikátního procesu výroby homeopatických léků – tub, granulek, tablet, krémů i sirupů.

Boiron výroba, laboratoř mask
Boiron produkty - lahvičky, krémy mask

Jedinečné know-how

BOIRON využívá v každé fázi výroby jedinečné postupy. Díky dokonalému přehledu o rostlinách, zvířatech, minerálech i chemikáliích je schopna zajistit ty nejkvalitnější výchozí suroviny, které ve většině případů pocházejí z Francie a podléhají pravidelným a přísným kontrolám. Plně automatizované výrobní linky zajišťují dokonalé zpracování surovin i samotný proces homeopatického ředění. 
Společnost BOIRON si granule i tablety vyrábí sama a na jejich výrobu má od roku 1972 patentovanou techniku. Účinnými látkami jsou granule i tablety napouštěny pomocí metody trojité impregnace, která zajišťuje dokonalé rozložení účinné látky a ve firmě ji zavedl Jean Boiron už v roce 1961. 
 

Homeopatie jako součást klasické medicíny

Homeopatie nabízí účinná a bezpečná léčebná řešení, založená na respektu k pacientovi a k fungování lidského organismu. BOIRON respektuje lékařskou vědu, snaží se zvyšovat povědomí o přínosech homeopatie v péči o zdraví, věnuje se školením odborných pracovníků ve zdravotnictví a také se zabývá intenzivním výzkumem v oblasti homeopatie. 
 

V současnosti BOIRON vyrábí homeopatické léky ve 2 výrobních závodech - ve francouzském Messimy a Montévrainu. BOIRON je světovou jedničkou v homeopatii, působí ve více než 50 zemích světa a ročně na světě prodá 153 milionů tub s homeopatickými léčivými přípravky. 

arnica montana sber mask
Boiron 90.narozeniny play

Příběh Boiron

Sdílet :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok

Čtěte také