Navigace po stránce

» www.boiron.cz » Naše produkty » Naše produkty » Homeopatické přípravky » Monokomponenty » Jak užívat monokomponentní homeopatika?

Jak užívat monokomponentní homeopatika?

Výběr konkrétního monokomponentu a jeho dávkování vždy záleží na doporučení odborníka, lékaře homeopata nebo lékárníka. Vzhledem k tomu, že 78 monokomponentů lze zakoupit také ve volném prodeji, je samozřejmě možné aby si poučený a zkušenější pacient vybral lék sám, zejména na běžná onemocnění nebo v některých základních indikacích. Je však třeba mít na paměti, že každé onemocnění by v případě potřeby mělo být konzultováno s lékařem. 

Lékař homeopat a pacientU běžných indikací se obecně užívá 5 granulí 1x-3x denně, u akutních stavů však může být dávkování častější, u některých onemocnění naopak méně časté. V každém případě platí, že doporučení odborníka je rozhodující a mělo by být dodrženo.

Homeopatika není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Časový odstup od jídla by měl činit přibližně 15-20 minut. Daný počet granulí se vsype do úst a nechá se zvolna rozpustit, např. pod jazykem, nezapíjí se. Lék se vstřebává do organismu ústní sliznicí, je proto žádoucí, aby v ústech v okamžiku užití nebyly přítomné některé aromatické látky (např. mentol, káva nebo tabák), které by mohly vstřebávání ovlivnit.

U kojenců a malých dětí je možné granule rozpustit v malém množství vody (dodržujte doporučení odborníka, obecně však platí 10 granulí na 1 dcl kojenecké vody) a podávat dítěti po lžičkách v doporučených intervalech (1 dávka = 1 lžička). Každý den se připravuje stejným způsobem nový roztok.

Při běžném dávkování se s homeopatiky do těla dostane velmi málo cukru. Např. při dávkování 5 granulí 4x denně (tedy celkem 20 granulí) tyto 4 dávky dohromady obsahují 1 gram cukru, což je přibližně jedna pětina kostky cukru.

Pokračování:

Co znamenají informace na etiketě?
Jak zacházet s tubou?

Pylový kalendář

KATALOG MONOKOMPONENTNÍCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBCHODOVANÝCH V ČESKÉ REPUBLICE