Navigace po stránce

Polykomponenty

Polykomponentní (vícesložková) homeopatika obsahují, jak název napovídá, několik účinných látek. Jsou určena zejména pro léčbu běžných potíží, jako je např. rýma, virová onemocnění, stres, poruchy spánku apod. Obsahují vždy takové látky, které pokrývají širokou paletu potíží objevujících se při dané nemoci a jsou při její léčbě často využívány. Všechny polykomponenty jsou v lékárnách dostupné i bez lékařského receptu, jsou proto vhodné také pro samoléčbu, jako součást domácí lékárničky pro celou rodinu.

OscillococcinumNa rozdíl od monokomponentních homeopatik jsou názvy polykomponentů (stejně jako u jiných léčiv) vytvořené jako samostatné značky s ochrannou známkou.

Polykomponenty mají tradiční lékové formy. Jedná se buď o tablety, sirupy nebo masti. Zvláštní, v českém prostředí jedinečnou lékovou formu má přípravek Oscillococcinum. Jedná se o granule, velmi malé kuličky, které jsou k dispozici v malých plastových tubičkách (dózách). Užívá se vždy jednorázově celý obsah jedné dózy.

Polykomponenty (VPOIS): CAMILIA®, COCCULINE®, CORYZALIA®, DROSETUX NEO® , GASTROCYNÉSINE®, HOMÉOGÈNE® 9, HOMEOVOX®, OSCILLOCOCCINUM®, PARAGRIPPE®, RHINALLERGY®, SEDALIA®, SÉDATIF PC®

Pylový kalendář

KATALOG MONOKOMPONENTNÍCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBCHODOVANÝCH V ČESKÉ REPUBLICE