Navigace po stránce

» www.boiron.cz » Naše produkty » Naše produkty » Homeopatické přípravky

Homeopatické přípravky

V České republice je k dispozici 218 monokomponentů, tj. jednosložkových homeopatických přípravků a 12 polykomponentů, tj. vícesložkových homeopatických přípravků společnosti BOIRON. Všechny homeopatické léčivé přípravky jsou zaregistrovány u Státního ústavu pro kontrolu léčiv a jsou k dostání v lékárnách. Jejich výroba podléhá té nejpřísnější kontrole kvality a splňuje všechny požadavky správné výrobní praxe. 

Granule BOIRONŠkála homeopatik BOIRON zahrnuje soubor všech základních přípravků používaných v homeopatické léčbě. Uplatní se jak v léčbě akutních onemocnění, jako je chřipka, kašel nebo nachlazení, tak například při potížích v těhotenství nebo při kojení. Pod dohledem lékaře, zkušeného odborníka homeopata, lze léky společnosti BOIRON využít také při léčbě chronických onemocnění, včetně alergií a ekzémů, nebo jako doplňkovou léčbu u závažných onemocnění.

Homeopatické přípravky nemají žádné známé vedlejší účinky a mohou je užívat také těhotné a kojící ženy, malé děti, senioři i osoby, které užívají další léky.

Všechny polykomponenty a část monokomponentů jsou volně prodejné a lze je koupit v lékárnách bez lékařského předpisu. S výběrem nejvhodnějšího přípravku na vaše potíže vám pomůže lékař homeopat nebo lékárník.

Polykomponenty

Polykomponentní (vícesložková) homeopatika obsahují, jak název napovídá, několik účinných látek. Jsou určena zejména pro léčbu běžných potíží, jako je např. rýma, virová onemocnění, stres, poruchy spánku apod.

Polykomponenty (VPOIS): CAMILIA®, COCCULINE®, CORYZALIA®, DROSETUX NEO®, GASTROCYNÉSINE®, HOMÉOGÈNE® 9, HOMEOVOX®, OSCILLOCOCCINUM®, PARAGRIPPE®, RHINALLERGY®, SEDALIA®, SÉDATIF PC®

...více o polykomponentech

Monokomponenty

Monokomponenty (monokomponentní neboli jednosložkové homeopatické přípravky) se vyrábějí vždy na základě jediné účinné látky a jsou označeny zpravidla jejím latinským názvem. Např. homeopatikum Arnica montana je lék vyrobený z rostliny prha chlumní (arnika), Ricinus communis je lék ze skočce obecného apod.

 Seznam monokomponentů (VPOIS)

...více o monokomponentech

Pylový kalendář

KATALOG MONOKOMPONENTNÍCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBCHODOVANÝCH V ČESKÉ REPUBLICE