Navigace po stránce

» www.boiron.cz » Homeopatie » Jak užívat homeopatické léčivé přípravky?

Jak užívat homeopatické léčivé přípravky?

Způsob užívání homeopatického přípravku závisí na typu potíží, které přípravek léčí, a na lékové formě, ve které je homeopatický léčivý přípravek k dispozici. Vzhledem k charakteru homeopatických léků se zejména u monokomponentních přípravků může dávkování při některých onemocněních lišit také v závislosti na dalších faktorech, např. podle daného individuálního stavu pacienta. Proto je v každém případě třeba vždy dodržovat způsob užívání, který vám doporučí odborník, lékař homeopat, případně lékárník.

LékárnaV případě polykomponentních homeopatických léčivých přípravků (tablety, sirupy) se můžete o správném dávkování informovat také na Veřejně přístupné odborné informační službě o léčivých přípravcích společnosti BOIRON. 

Homeopatické léčivé přípravky se rozpouštějí v ústech (vstřebávají se do těla ústní sliznicí), nezapíjí se a měly by být užívány tzv. čistými ústy. Je tedy doporučeno je užívat mimo jídlo. Aromatické látky jako je mentol, káva, čaj, tabák apod. mohou být konzumovány, ale s určitým časovým odstupem od užití přípravku.

U kojenců a malých dětí je zpravidla možné homeopatický léčivý přípravek rozpustit v malém množství vody. I v tomto případě platí, že je třeba vždy dodržovat pokyny odborníka, obecně však lze rozpustit 10 granulí nebo potřebný počet tablet v 1 dcl kojenecké vody a podávat dítěti po lžičkách v doporučených intervalech (1 dávka = 1 lžička). Každý den se připravuje stejným způsobem nový roztok.

Další informace:

Jak užívat monokomponentní homeopatika?
 

Pylový kalendář

KATALOG MONOKOMPONENTNÍCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBCHODOVANÝCH V ČESKÉ REPUBLICE