Navigace po stránce

» www.boiron.cz » O nás » Profil společnosti

Profil společnosti

Sídlo společnosti v Sainte-Foy-les-LyonSpolečnost BOIRON je největším světovým výrobcem homeopatických přípravků. Je důležitým centrem výzkumu a vývoje homeopatik a podporuje rozvoj homeopatie jako součásti moderní medicíny. Vedle homeopatických přípravků, které tvoří převážnou většinu její nabídky, vyrábí také další léčiva, tradiční rostlinné léčivé přípravky, nebo dermatokosmetické přípravky.
 

Hlavní sídlo společnosti a dvě největší výrobní místa jsou ve Francii, v okolí Lyonu. Mezinárodní rozvoj společnosti zajišťuje 18 oblastních poboček. Produkty společnosti jsou díky zahraničním obchodním partnerům k dispozici v 78 zemích světa.

Naše vize

Aby každý lékař znal homeopatii a zahrnul homeopatické léky do své každodenní praxe.

Naše cíle

  • vyrábět vysoce kvalitní, účinné a spolehlivé léky,
  • zajišťovat jejich dobrou dostupnost pro lékaře, lékárníky i veřejnost,
  • podporovat rozvoj homeopatie jako součásti moderní medicíny, a přispívat tak k dalšímu zlepšování zdravotní péče pro každého člověka,
  • přispívat k tomu, aby homeopatii mohl používat každý, kdo o to projeví zájem,
  • podporovat kvalitní systém vzdělávání v oblasti homeopatie pro lékaře i lékárníky ve všech zemích.

Thierry Boiron a Christian BoironZákladním kritériem společnosti BOIRON je maximální kvalita, účinnost a spolehlivost jejích léků. Proto výroba podléhá na každé úrovni přísné kontrole, vždy odpovídá kritériím Správné výrobní praxe (GMP) a splňuje všechny požadavky jednotlivých národních legislativ. Vzhledem k tomu, že k výrobě homeopatických léků se používají velmi často přírodní suroviny, např. čerstvé rostliny, považuje BOIRON za svou samozřejmou povinnost přistupovat co nejšetrněji k životnímu prostředí a používat ekologické postupy výroby s minimálním vlivem na životní prostředí.

Léky BOIRON jsou výsledkem respektu k tradici, důrazu na klinickou zkušenost a nejnovějších poznatků moderní medicíny a farmacie. Aby byly ještě kvalitnější, využívá BOIRON již od roku 1961 unikátního systému trojité impregnace, který zaručuje stejnoměrné nasycení lékového základu účinnou látkou. Inovace, technologický pokrok a především orientace na výzkum a vývoj v oblasti homeopatie patří mezi nejdůležitější pilíře rozvoje společnosti.

Společnost BOIRON je připravena neustále se přizpůsobovat průběžně se vyvíjejícímu prostředí s novými zákony a novými výzvami pro homeopatii. Je to možné především díky pevným hodnotám, profesionalitě všech zaměstnanců a trvalému nadšení pro homeopatii bez ohledu na jednotlivé homeopatické školy a směry.

Pylový kalendář

KATALOG MONOKOMPONENTNÍCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ OBCHODOVANÝCH V ČESKÉ REPUBLICE